Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 51  - Eylül 2003
1 2 > >>

27 MAYIS'I ANLAMAK.

Ülkemize aydınlanmayı yeniden getiren 27 Mayıs 1960 devriminin 43.yılındayız. Tüm Kemalistlerin, tüm ulusalcıların, özgürlük ve anayasa bayramını kutluyoruz.(Suay'ın bu coşkusuna katılıyorum, Çünkü ben de o dönemin aydınlığında kendi kişiliğimle bütünleştim).

»»


ABD'Lİ ASKER.

Ne işin var senin Irak'ta
Topla, tüfekle, bombayla,
Yakıp, yıkmaya gönderdiler seni,
sırtını sıvazlayıp okşayarak enseni,
bu haksız savaşa sürdüler,
ölüm makinesine dönüştürdüler
.
»»


ABD'NİN IRAK'TA BATAĞA BATIŞI.

29 Ağustos 2003 günü TNN'deki siteye girenler okuduklarına belki de inanmakta güçlük çekmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos nedeniyle düzenlediği resepsiyona katılan ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Richard Myers: Irak'ta Türk askeriyle birlikte çalışmak isteriz, demiş!

»»


AYDINLIK BİR SES

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Aziz Konukman'ın TRT2-17.9.2003 günlü 18 30 Haber saatında Nermin Tuğuşlu'nun sorularına verdiği yanıtı izleyince kendisini kutlamaya gereksinim duyduk ..

»»


HÜRRİYET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ, ERTUĞRUL ÖZKÖK'E MEKTUP.

27 Mayıs Darbe Değildir. 23.8.2003 günlü yazınızda yer alan yanlışlıklardan birine, yakın tarihimizin çarpıtılmasına razı olmadığım için değinmeye gereksinim duyuyorum.
»»


KAMUSAL KAYNAKLARIN ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA AKTARIM TASARIMI.

Kamu kaynaklarının özel sektöre aktarımını öngören GENELGE,Danıştay kararıyla yürürlükten kaldırılmış olmakla birlikte, AKP iktidarının mantığını ortaya koyması bakımından, yer vermeyi yararlı gördük. Devlet içine takiyye yönteminin nasıl sızdırılmak istendiğinin açık belgesidir o genelge.
»»


MURAT BARDAKÇI'YA GÖRE, OSMANLI MEĞER,SEVR'İ ONAYLAMAMIŞ

Murat Bardakçı'ya göre, Osmanlı, Sevr'i onaylamadıysa, ülkeyi nasıl işgal ettiler ve Vahidettin neden ülkeden kaçtı?
»»


SOKRATES İLE SUÇ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

-Ey Sokrates, gerçeğin gerçek, doğrunun doğru olmasını olaylara getirdiğin yorumlarda görüyoruz. Söyle bize, suçluluk nedir ve insan neden suç işlemeye eğilimlidir?
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL.

T.B.M.M'nin 18 Ekim (Teşrinevvel) 1338 (1922) günlü gizli celsesinde gündemin birinci maddesi "Halife Vahdettin'in firarı (kaçması) ve Halifeliğe Abdulmecid Efendinin seçilmesi" idi.
»»


TEKSAS'TA UYDURULAN YALAN.

Dr.Pekin'in, 18.9.2003 günlü Tages Anzeiger gazetesinde ilettiği bir habere göre: ABD Senatörü Edward Kennedy'nin, Başkan Bush'a çok ağır bir eleştiri yöneltmiş olduğu anlaşılmaktadır. .

»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail