Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 60  - Eylül 2005
1

AB'YE KARŞIYIM, KARŞI. ÇÜNKÜ O BANA KARŞI, SANA KARŞI.

AB'ye karşıyım, kuşatırken ülkemi,yavaş yavaş, için için
»»


ABD'DE MİNARET OF FREEDOM INSTITUTE

Türkiye'ye karşıtlığın yoğun olduğu ülkelerden biri de Almanya'dan sonra ABD'dir. Stratejik ortaklık safsatasının gerisinde ABD bu karşıtlığını, kimi sivil toplum örgütleri (NGO) aracılığıyla onları maşa gibi kullanrak uyguluyor.
»»


AVRUPANIN ÇÜRÜMÜŞ YÜREĞİ.

Robert Connolly AB Para Birliği Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunmuş ve birlik içindeki yolsuzluklarla savaşıma girdiği için işten çıkarldı.426 Avrupanın Çürümüş Yüreği kitabı AB'nin kokuşmuşluğunun öyküsüdür. Sy.Yılmaz Dikbaş'ın e-mail ile iletisini kitap dizimizin bu sayısında yer verdik. Kendisine bu duyarlılığından ötürü teşekkür ediyoruz.
»»


GÜNRÜK BİRLİĞİ EK PROTOKOLU

Gümrük Birliği Ek Protokoluna Güney Kıbrıs Rum kesimi girdiğine göre artık onu tanımamazlık edemeyiz. Türkiye'nin siyaset adamları bir kez daha neyi imzaladıklarını sonradan düşünmeye başlayacaktır. Bir Japon dışişleri temsilcisi, "biz düşündükten sonra karar veririz, sizler karar verdikten sonra düşünüyorsunuz" demişti. Osmanlı Devleti de böyle bir özrün içinde çöküp gitti.
»»


SATILMAK İSTENEN TÜRKİYE'NİN "T"SİDİR.

Türk Telekom'un Öger Telecoms Ortak Girişim Grubu!na ihale edilmesi, yasaya olduğu kadar ülkemizin çıkarlarına da karşıdır ve Türkiye'nin iletişim ağından yoksun kalmasının sakıncalarını taşımaktadır.
»»


SOKRATES İLE İHANET ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Kim hain kim hain değil bilemez olduk. Söyle bize Sokrates ihanet ne demektir. Bizi bir zamanlar hainler mi yönetti?
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'in ne tür hainlerle savaşarak ülkeyi düşman işgalinden kurtardığını anlamak için TBMM'nin gizli celselerine bakmak yeterlidir. Kendisine ve ulusuna güvenen, ulusun da güvenini kazanmış olanlar isteseler de hain olamazlar. Onlardaki yurysevgisi ve yurttaşlık bilinci, hain olmalarının engelidir. ulus veyurt sevgidiydi.
»»


VAHİDEDDİN'İ AKLAMA ÇABALARI

Vahideddin'i aklamaya çalışmak, onun Şam'daki cesedini Türkiye'ye getirip törenle yeniden gömmek için midir? Böyle bir planın gereği olarak mı onun aklanmasına çalışılıyor. O hain mi değil mi sorununu ayrıntılarıyla irdelememiz gerekecek ve en doğru kararı tarih verecektir.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail