Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 66  - Aralık 2006
1 2 > >>

ADD' LİLERE AÇIK DİLEKÇE

ADD üyeleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşam,düşün ve davranış biçimini özümsediler mi? Atatürkçü Düşünce Derneği'nin temel sorunu budur. Ve Türkiye'nin de..
»»


ANKARA'YA BAŞKENT DİYORLAR

Ankara ,alt yapısı ve ulaşımı, kentsel düzeniyle beceriksiz art niyetli ellerde yazgısına terk edilmiştir. Bize göre güzelim Başkent'imiz rant kaynağı olarak kullanılmaktadır.
»»


GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE BİR PROF.

Kemalizm ilerlemektir, çağdaşlaşmaktır. Gazi Üniversitesinde bunu yadsıyan bir prof, hem bilime ve hem de Mustafa Kemal'in devrimlerine ihanet etmiştir.
»»


IRAK'TA KAN GÖLÜNDE BOĞULAN BUSH YÖNETİMİ

Sonun başlangıcı bu savaş çökecek ABD göreceksiniz yavaş yavaş.
»»


MİLLİYETÇİLİK

Her ulusun kendine özgü ve kendi tarihinden kaynaklanan milliyetçiliği vardır. Kemalist Türkiye'nin milliyetçiliği ırkçılığı yadsıyan, insanı temel alan ulusal bütünlük olarak tanımlanabilir.
»»


O ADAMA YANIT

Türkiye'nin en önemli sorunu, Cumhuriyetimizle hesaplaşmaya girişenlertdir. Bunlar, siyasette, kamusal yönetimde ve öğrenim kurumlarında yuvalanıpp etkin olmayı amaçlamanın peşindeler.
»»


SADRAZAM'IN BİRİ

Sadrazamın biri, irimiydi iri. Yolunda gitmezse işleri ağzını açardı görünürdü dişleri köpükler saçardı.
»»


SOKRATES İLE İRTİCA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Sokrates söyle bize irtica ne demek? İlerlemeye, gelişmeye karşıtlık değil midir. Öyle ise onlar neden ilerlemeye gelişmeye karşılar? Yoksa irtica bir araç mı. Toplumu sömürmenin aracı mı?
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Osmanlı'nın enkazı üzerinde kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti'nin kemalist ilkelerinin özünü, ulus devletinin bütünlüğü oluşturur. Ulusun tam bağımsızlık düzlemindeki kararlılığı ulusal bütünlüğün korunmasıyla sağlanacaktır. Mustafa Kemal'in 6 Mart 1922 günlü Gizli Celsedeki konuşması, ulusal bütünlüğün gücünü simgelemektedir.
»»


İSVİÇRE'DEN TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNE BAKIŞ.

Batı'nın Kararı:TÜRKİYE'NİN AB'DE YERİ YOKTUR. Bunu görmezden gelen siyasetçilerimiz gaflet içindedir. Ulusal onurumıuzu ve yararımızıkorumaktan uzağa düşmüşlerdir. AB, ne olacağı belirsiz bir tasarımdır. çelişkiler içindedir.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail