Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 67  - Şubat 2007
1

HİRANT DİNK CİNAYETİ EMPERYALİZMİNN MİNİK BİR OPRASYONUDUR.

Hirant Dink cinayetinin kişisel husumetten kaynaklanmadığı anlaşılmaktadır. Prof.Ahmet Saltık'ın emperyalizmin ülkemiz üzerinde sergilemeye çalıştığı operasyonlardan biri olduğuna ilişkin bu yazısı zaman içinde bir gerçeğin açıklanışı olabilir.
»»


HİRANT DİNK'İN ARDINDAN

Ermeni asıllı yurttaşımız Hirant Dink bir yurtseverdi. Onun menfur bir cinayetle aermızdan ayrılması ülkemiz için de bir kayıptır. Onun aramızdan ayrılışı, devletimizin üzerindeki perdeyi de kaldırmış ve hukusuzluğun gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.
»»


KEMALİZM'LE BÜTÜNLEŞEN ALEVİLİK

Mustafa Kemal Atatürk'ün llaiklik ilkesini temel alan eşitlikçi ulus devlet,Alevilerin kurtarıcısı olmuştur.
»»


KİM HAİN. HÜRRİYET GAZETESİNDE AHMET HAKAN'IN "HAİN TESTİ" YAZISI.

Ahmet Hakan, "Hain Testi" yazısında göze aldığı yanlışlar kendi düşüncesi mi, ülkeye zarar verilse bile ihanet sayılmaz mantığını mı yürütüyor belli değil. Örneğin ülke çıkarları yerl ve yabancı firmalara bağışlamayı amaç alan yeni petrol yazasını vatana ihanet olarak görmemesi gerçek düşüncesi mi, böyle düşünsem bile kimse bana hain diyemez mi demek istiyor bell değil.
»»


Prof.Dr.NUR SERTER'İN KİTABINDAKİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYE TERS DÜŞÜNCELER

Prof.Dr.Nur Serter, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başklan Yardımcusı olarak, Atatürkçü Düşünceye ters düşdüşen düşüncelerin nasıl sahibi olabilir anlamak olanaksız. Din'de Siyasal İslam Tekeli adlı kitabında, köktanci dinciliğin uzlaşmasız olduğunu bilmezden gelmektadir. Köktencilik kavramının, uzlaşmazlığın simdgesi olduğunu bir öğretim üyesi nasıl bilemez?
»»


SOKRATES İLE SAPLANTI ÜZERİNE SÖYLELİ

Bizleri yönetenler niçin saplantılı. Onları saplantılarından kurtarmak olanaklı mıdır. Düşünmekten yoksun oldukları için mi, saplantıya saplanıp kalıyorlar. Ya da saplantı onlar için yöntem mi? Doğrunun doğru mu, gerçeğin gerçek mi olduğunu bilemez olduk. Yoksa bizlerde mi saplantılıyız? Söyle bize..
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Bugünki devlet ve siyaset adamları, saplantısız nasıl olmanın gizini TBMM'nin gizli celselerinde Mustafa Kemal'in eleştirilere nasıl akılla, bilgelikle öfkelenmeden yanıt verdiğini okuyup öğrenmelidirler. Neden öfkelenmezdi? Çünkü O, yanıtındaki gerçekçiliğe, gerekliliye inanıyordu. Saplantılara saplanmamasının giziydi bu.
»»


İSMET İNÖNÜ-ABD BAŞKANI JOHNSON:YANLIŞ ÜSTÜNE YANLIŞ

Yeni bir dünya kurulur.o dünyada Türkiye Yerini bulur. Başbakan İnönü'nün bu sözü 1964 yılında ABD karşısında kimliğimize kavuşmanın simgesiydi, fakat..
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail