Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 68  - Mart 2007
1

KIRILAN DÜNYAMIZDA SANAL VE SANAL OLMAYAN GERÇEKLER

2000'li yıllar öncesinde dünyamız bu denli kırılmamış ve anlayanlar,anlamayanlar tarafından bu denli anlamsızlıkla yönetilmemişti. Anlamayanlar kanılarının gerçek olduğunu sanmanın aymazlı içindedirler ve anlayanların yarattığı teknolojiyi doğayı ve insanlığı tahrip etmenin aracı olarak kullanmaktadırlar.
»»


SOKRATES İLE KANI ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bizleri yanlış kanılarıla yönetenlerin zihinlerindeki yanlış kanılar nereden kaynaklanıyor.Onların kanılarındaki aymazlığı,gereksizliği,geçersizliği nasıl kanıtlayabiliriz, söyle bize Sokrates.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal, yalnız emperyalizmi yenilgiye uğratan kahraman, köneleşmin Osmanlı yıkıntısının üzerne çağdk Cumhuriyet Türkiyesini kuran devlet adamı değil fakat aynı zamanda Anadoluda ki bilimsel düşüncenin ilk öncüsüdür. O kanılarını aklının gerisine çekmeyi bilen bir düşünce adamıydı aynı zamanda.
»»


YILMAZ DİKBAŞ'IN TABUTA ÇAKILAN SON ÇİVİ KİTABINDAKİ TEMEL YANLIŞLIK

Ülkemizin yararı ve çıkarı titizlikle korunarak Türkiyemiz'in kendi içine kapanık kalması düşünülebilir mi. Yılmaz Dikbaş'ın, AB'den proje alan tüm kuruluş ya da bireyleri mandacılıkla suçlaması bağnazlıktır, yanlıştır, haksızlıktır. Bu arada Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfımızı da AB'den proje karşılığı para alan kurumlar arasnda göstermesi de yanlıştır, gerçek dışıdır.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail