Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 77  - Mayıs 2009
1

SEN BENİN ÜLKEM MİSİN?

Sen benim ülkemmisin
yarı aç yarı tok
fasulyaya bulgura
avuç açıp sadakayla doyarken


»»


SOKRATES İLE HUKUK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Türkiye'de hukukun hukuksuzluğu süreci başlamış ve 2005 yılında çıkarılan 5271 sayılı yasahemen tümü, 5271 sayık yasa ile bgündeme girebilmiştir . 5271 sayılı yasa, Ergenekon operasyonlarının başlatılmasını sağlayanyasadır. Ergenekon projesinin yürürlüğe koyabilmek için 5271'e gereksinim vardı. AKP iktidarı bunu gerçekleştordi
»»


SİYASALLAŞAN HUKUK HUKUK OLMAKTAN ÇIKAR

Siyasallaşan din din olmaktan nasıl çıkarsa, ülkemizde hukuk ta siyasallaşarak hukuk olmaktan çıkmaktadır. 5271 sayılı yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu, hukukun hukusuzluğunu yaratmakta ve Ergenekon operasyonlarına hukuksal maske oluşturmaktadır. Belki de bu yasa, Ergenekon Operasyonları projesine kapıyı açan anahtar olması için hazırlandı.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal, ülkemizi işgal eden emperyalist ülkelerin ordularıyla savaşırken, aynı zamanda TBMM'inde ki kimi mebuslarla da savaşmak zorunda kalmıştır.O mebusların bugünkü torunları, Mustafa Kemal'in olanaksızlıklar içinde kazandığı savaşları, sanal savaş olarak niteleyen türediler olarak ortaya çıkmaya başladılar.. Onları, siyasal iktidarın solucanları olarak niteliyoruz.
»»


YALNIZ DEVLET ADAMI DEĞİL İNSAN MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'i tanıyabilmek için, yurtsever olmak, ulusalcı olmak, ulus devletinden yana tavır almak, ldinin siyasallaşmasına karşı çıkarak, aklik ilkesinin savunucusu olmak ve onun gibi insan olabilmek gerekir.l
»»


YAŞAM LİRİKLERİ

Su taşırdım çocukluğuımda
komşumuz yaşlı kadına
beni görünce sevinirdi
ikinci anam sanırdım

»»


YENİ DÜNYALAR ve YENİ EKONOMİK KRİZ

Yeni bir üçüncü dünya oluşmaktadır. Bu üçüncü düğnyanın hangi sorunları taşıyacağını şimdiden kestirmek güç. Fakar şu bir gerçek ki, kendinden önceki ikinci ve birinci dünyanın sorunlarından daha ağırını tüm canlılara yaşatacaktır.
»»


YILLAR SONRA ANLADIM. O GÜN ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN VURULDUĞUNU

Bizler ülkemizin geleceğini aydınlık günler için geliştirmenin bilincini, bilimini nasıl ve ne zaman edineceğiz. Çatak Köyün'den Yılmaz Dönmez'in bu yazısını okumanızı öneriyoruz.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail