Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 78  - Ekim 2009
1

AÇILIM ÇIKMAZLARI

Kürt ve de Ermeni açılımları, ulusal gerelsinmenin gereği mi, ya da AB-ABD ekseninden gelen dayatmaların sonucu mu? bu kuşku, zihinlerden uzaklaşmamıştır. Ülkemiz bir belli zaman sonra federatif sisteme kayacak ve Ortadoğunujhn fandarmalığıjnı mı üstlenecek? Bugünlerin siyasal iktidarları bilerek ya da bilmeyerek böylesi bir tuzağın içine mi düşmekteler?
»»


ÇANKAYA'NIN YANLIŞI

Ülkemiz, Mustafa Kemal'den yoksun kalmasının sıkıntılarını yaşıyor. Abdullah Gül'ün TBMM'nin 1 Ekim 2009 günü açılışında Cumhurbaşkanı olarak konuşmasının bir bölümü, ülkemiz için talihsizlikti. Çankaya bilmelidir ki, tarih boyunca Türkler devletsiz kalmamış ve uğradığı sıkıntıları daima çözmeyi bilmiştir. Uğradığı sıkıntılar da, kendisinin kusuru değil, onu yöneteceğini sanan iktidarların, aymazlığı, beceriksizliği, yanlış kararları sonucudur. Bugün olduğu gibi
»»


CUMHURİYET KİNCİLERİNE YANIT

Cumhuriyetimizi yaratan yakın tarihimizi ters yüz etmekle görevli kimi türedilere bu yazımızı özellkle okumanızı öneriyor, Cumhuriyetimizde böylesi parazitlerin nasıl yetiştiğinin merakından kendimizi kurtaramıyoruz. Mustafa Kemal'ler çoğaldıkça, ülkemizin ihanet çemberinden kurtuluşu kolaylaşacaktır.
»»


MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL'IN KÜRT AÇILIMINA BAKIŞI

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın Kürt açılımına bakışı, yurtseverliğin, gerçekçiliğin, açık sözlülüğün yadsınamaz bir örneği idi. 10 Ağustos 2009 günü CNN-Türk'ün haber programında sorulara verdiği yanıtlar, Ülkemizin başına nasıl çorap örüldüğünün kanıtlarını açıklamaktaydı. Kendilerinden dilediğimiz CD kayıtlarını çözümleyerek bu sayımızda okuyucuklarımıza sunuyoruz.
»»


RTÜK BAŞKANI SEÇİLEN PROF:DAVUT DURSUN'A AÇIK MEKTUP

RTÜK Başkanı seçilen Prof. Davut Dursun bağnaz mıdır? Kendisine gönderdiğimiz yazıya yanıt alamadık. O yazıdaCumhuriyete ve Cumhuriyet'in laiklik ilkesine eleştiri yönellten iki makalesindeki temel yanlışlıkları dile getirmiştik. O temel yanlışlıklar, bilim dışı hatta dürüstlük dışıydı. Kendisi RTÜK başkanı seçilmeseydi, onu yanlışlıklarıyla başbaşa bırakır, önemsemezdik. Fakat..
»»


SOKRATES İLE BAĞNAZLIK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Ülkemizde bağnazlık bir yöntem olarak mı kullanılıyor, yoksa bizleri bağnazlar mı yönetiyor. Sokrates ile söyleşimizi merak ediyor musunuz.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'in bir özelliği de geleceği görebilmesi ve geleceğe ilişkin tahminlerinde yanılgıya uğramamasıydı. 1920 yılında Millet Meclisini oluşturduğu zaman, Saray ve İstanbul'un bağnazları onu hain ilan ederken, IrakTa Emir Faysal ve de Suriye O'na başvuruyor ve katılmayı öneriyorlardı. Mustafa Kemal'in ne yanıt verdiğini merak ediyor musunuz?
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail