Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 82  - Eylül 2010
1

ABD'NİN KUCAĞINDA BÖLÜCÜ GÜÇ:PKK

Anadolumuzun bölünmesi projesinin milis gücüdür PKK. Ve bu güc, AB-ABD eksenind besleniyor, Pentagonda ve NATO'da ortaklaşa hazırlanan projenin ülkemizde siyasallaşması sağlanmak isteniyor. Buna karşı çıkacak dinamiklerin susturulması görevini de AKP iktidarı üstlenmiş görünüyor. Bilerek ya da bilmeyerek. Bunu ilerde "TARİH" açıklayacaktır.
»»


BAŞBAKANA GÖRE TÜRKLER ARAPSIZ YAŞAYAMAZMIŞ.

Türkler Arapsız yaşamıştır.Macaristada adını veren Hun İmparatorluğu döneminde Araplar "cahiliye" dönemini yaşamaktaydılar. Hala öyle yaşayanların sefaletini şeyhlerin,emirlerin sefahatı sömürüyor.
»»


CHP GENEL BAŞKANI'NA DİLEKÇE

Anayasa değişikliği huku projesi değil, siyasal projedir. Misak-milii sınırları içinde Cumhuriyetin sekular devletini federatif sisteme dönüştürmenin hukuksal ve siyasal alt yapısını hazırlamayı amaçlamış görünüyor.
»»


CHP İLE BİR ÖMÜR

Ecevit'in genel sekreter iken kural dışılığı
»»


EVET'LERİN BEDELİ

Evetler,"hayır"dan daha hayırlı olacak. Çünkü, AKP iktidarına despotizmi bağışlayan "evetler" ancak o zaman demokrasiye sahip çıkmanın bilincine ulaşacaktır. Anadolu'muz kendisine gümüş tepside armağan edilen demokrasiye sahip çıkmanın bilincini ve kurumlarını yaratamamıştırı.
»»


SOKRATES İLE YETKİNLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Yetkili oldukları halde bizleri yönetenler yetkin değiller. Nedenini öğrenmek istemez misiniz. Sokrates ile söyleşimizi okumanız gerekir.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal, yetkin kişi olduğu içindir ki, eleştirilere kızmadan, öfkelenmeden yanıt veriyor ve yanıtlarında ispat yöntemini kullanıyordu. Tarih bilindi ve olayların diyalektiğinini çözümleyen kişilikte devlet ve siyaset adamıydı O.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Cumhuriyetimizin aydınlığını Anadolu'muza ulaştıran iki büyük insan, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'dür. Cumhuriyetimiz Atatürk+İnönü sentezidir. Cumhuriyeti özümseyemeyen gerici kadrolar, devrimlere karşı çıkmayı ancak İninü'ye yönelen eleştiriler gündeme sokabilmektedir. Türkiye Sorunları kitap dizisinin bu 82.sayısında o gericilere verilen yanıtları da bulacaksınız.
»»


YAKIN TARİHİ ÇARPITAN YANLIŞ KİTAP:PAŞALARIN HESAPLAŞMASI

Cumhuriyet karşıtları Mustafa Kemal'in kişiliğinde İsmet İnönü'yü karşılarına almaya başladılar. Yeni Osmanlılık akımının gereğiKemalist devrimleri yadsımak, için yakın tarihmizin gerçeklerini tersine çevirmeye çalışmaktadırlar.. Bunu deneyen kitaplardan biri de Paşaların Hesaplaşması. Aslında yazar Cumhuriyetle hesaplaşmaya yelteniyor.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail