Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 84  - Şubat 2011
1 2 > >>

AĞAÇLARIM

Yurtseverdir ağaçlarım/bağlıdır toprağına yurduna/sahip çıkar kökleriyle/satmaz yabancının kurduna
»»


AKIL ve AKILDIŞI AKILCILIK

İhsan Çetin, akıl ile akıldışı akılcılığın çelişkisinde ter küremizin geleceğini sorgulamaktadır
»»


AKP İKTİDARINA KIRMIZI HAT

Adaletsiz ve kalkınmasız parti olmuştur AKP. Mustafa Kemal Atatürk'e ve O'nun ulusalcu ulus devletinin Cumhuriyetine karşıtlığı Mustafa Kemal'e gereksinim duymamızı yaratıyor. İyiki Mustafa Kemal'e kaşılar. Kendilerini kutlamak gerekir, ulusunmuzu dahaçok Mustafa Kemal'e yaklaştırdığı O'na olan özlemi, gereksinimi yarattığı için.
»»


KÜRESEL KAPİTALİZM,DOĞA,TOPLUM ve EMEK

Küresl Kapitalizm doğayı da tahrip ettiğinin acaba farkında mıdır. Doğa ile birlikte kendisi de yokolacak.
»»


SABANCI ÜNİVERSİTESİNDE TARİH BİLİMİNİN SEFALETİ

Mustafa Kemal Atatürk'e hasım kadrolar, öğretim üyesi olarak üniversitelerimizde yer edinmeye başladılar. Bunun acı bir örneğini Sabancı Üniversitesinde görüyoruz. Kendilerine yaptığımız başvuruların ve haklı eleştirilerin yanıtsız kaldığının öyküsünü bulacaksınız.
»»


SOKRATES İLE YADSIMA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Gerçekler neden yadsınır? Yanlışın doğru, doğrunun yanlış sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Gerçekler onun için yadsınıyor. Söyle bize Sokrates ..
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL İLE SÖYLEŞİ

Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun devrimlerine karşı bir kampanya sürdürülüyor. Bunun nankörlükle,ilgili olduğunu sanmıyoruz. Bir yerlerden alınan görev olsa gerek. Her dönemde ve her ülkede böyle satılık yazar, politikacı ve öğretim üyeleri çıkmıştır. Ne var ki, toplum bunları tanımalıdır.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE İSMET İNÖNÜ

Ülke işgal altındayken, İsmet İnönü TBMM'in kuruluşunda üç hafta sonraki gizli celsesinde bakınız neler söylüyor: Düşman'ı ikna etmeliyiz:Bizim canımızdan daha çoğunu siz kaybedeceksiniz..Sıcak savaş içinde psikolojik savaşı keşfeden kişiydi o.
»»


TOKİ;DOĞAYA SAYGISI YOK Kİ

TOKİ'nin doğayı tahrip ederek betonlaştırması bağışlanamaz Niksar'ın güzelim Derebağ betonlaşmakta . TOKİ. Doğaya saygısı yokki.
»»


YANITSIZ KALAN BİR YAZI

NTV'de program yapan Banu Güven'e iletilen eleştiri yazısı yanıtsız kalmıştır. O yazı, Batı dünyasında her hangi bir TV programına iletilseydi, kesinlikle yanıt gelirdi. Batı kültüründen ne denli uzaktayız!.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail