Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 88  - Şubat 2012
1 2 > >>

AKP HUKUKU MECELLE'NİN DE GERİSİNDE

AKP'nin hukukundaki hukuk dışılığa yol açan hükümlerin hiç birisini Mecelle'de göremezsiniz. Ancak faşizmin hukukunda gizli tanık vardır, haksızlık vardır, zulüm vardır, insan yoktur,suç vardır, suçlu vardır. AKP nin hukukku, suç ve suçlu yaratmanın hukukudur.


»»


CUMHURİYETLE HESAPLAŞAN PARTİ

Hiç bir hükümet devletin kendisi değildir. AKP,Cumhuriyetle hesaplaşırken, iktidarını devletin kendisi sanmakta ve erkler ayrımını ortadan kaldırarak yürütme egemenliğini sağlamayı amaçlamaktadaır. Cumhuriyetle hesaplaşmanın engellerini yok edebilmek için.
»»


CÜCELER İKTİDARINDA CÜCELEŞEN HUKUK

Çarlık Rusyasında Savaş Tutsağı olanlar ülkemizin bugünkünden daha insafflı hukukla karşılaşmışlardı. Ali Nejat Ölçen'in pederi Mehmet Arif Ölçen'in Vetluga Irmağı kitabındaki anıları bunun kanıtı.
»»


DPT MÜSTEŞARI TURGUT ÖZAL'IN PLAN BELGESİNDE TAHRİFATI

Din uğruna sahtecilik yapılır mı? İslam dünyasında din uğruna her şey mübah mı? Hangi din siyasallaşırsa o din olmaktan çıkar. Yanız Türkiye değil tüm İslam dünyası zulmün, haksızlığın, despotizmin ve ahlak dışılığın bunalımlarını yaşıyor.
»»


HUKUKSUZLUĞUN HUKUKU

Türkiye'mizde hukuksuzluk hukuklaştırılmıştır. Adaletsizliğin adalet, adaletin adaletsizlik olduğu bir dönemi yaşamaya başladık. Hukuksuzluğun hukuklaşması yazımızda bunun kanıtlarını göreceksiniz.
»»


SOKRATES İLE BİLGİ-BİLİM ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Türkiye'miz bilgi ve bilim ile değil, dogmalarla, geçersiz inanç ve kanılarla hatta safsatalarla yönetilir oldu. Sokrates ile bu sorunu görüşmeye gereksinim duyduk. Onun söylediklerini duymak istemez misiniz?
»»


SİZE DEĞİL AĞALAR-ELE İNANIYORUZ

Size değil ağalar
ele inanıyoruz
gerçekleri söyleyen
dile inanıyoruz.
»»


TARİHTE UZLAŞMA ANAYASASI YOKTUR

Siyasal partiler arası uzlaşmayla hazırlanan anayasa ulusun anayasası olabilir mi? İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek haklı. Tarihte Uzlaşma anayasaları yoktur.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

TBMM'nin 6 Mart 1922 günlü gizli celsesinde o dönemin gaflet ve dalaletletinden söz ederken bugünleri anlatıyor gibidir. Tarih tekerrür ediyor, tüm yanlışlarıyla.
»»


TÜM DEVRİMLER DİKEY OLMAK ZORUNDADIR

Hikmet Genç, Kemalist devrimlerin halka sorularak yapılması türünde bir varsayım ileri sürmekte. Ona yanıtımızı okumanızı diliyoruz. Gerici akımladakiler kendi gözlerindeki merteği görmezler, nedense. Bugün korku ve baskı ile haksız tutuklama ve zulüm ile karşıdevrim sürecini yaşatmıyor mu AKP ülkemize.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail