Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 90  - Eylül 2012
1 2 > >>

AKP'YE EĞİK CUMHURİYET'E DİKBAŞ'LAR

AKP iktidarını "faşizm" olarak eleştirmek faşizmi küçümsemek demektir. Oysa faşizm, devleti ciddiye alır. AKP ne ulusu ve ne de devleti ciddiye almayan bir parti.
»»


ALÇAKLAR BİLE DÜNKÜ, BU DENLİ ALÇALMAMIŞTI

Alçaklar bile dünkü
bu denli alçalmamıştı
çünkü
hiç biri mirim malı çalmamıştı.
»»


CEHALETE KARŞI BİLİM

Islam dünyası bilime karşı cehalet içindedir. Oysa cehalete karşı bilimden yana olmayı seçebilmeli. Mustafa Kemal Atatürk'ün laiklik ilkesi cehalete karşı bilimi seçen ilke olduğu içindir ki, çağdaşabilmekteyiz. Nev yazık ki, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ülkeyi yeniden cahaletin karanlığına doğru sürüklemektedir.
»»


CUMHURBAŞKANINA AÇIK MEKTUP

30 Ağustos Resepsiyonu iptal edilemez, edilmemeliydi.
»»


HOCASI STALİN'İN OĞLUNA KIRIK NOT VERİRSE

Stalin'in bir üstün niteliği belirmektedir Mehmet Perinçek'in inceleme yazısında. Oğluna kırık not veren hocayı haklı bulmakta.
»»


SOKRATES İLE DOGMA ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Dogma özgür düşüncenin kelepçeleri gibidir.Bizleri yönetenler neden özgürce düşünmekten yoksunlar. Zihinlerine başkaları tarafından yerleştirilmiş kanılar yüzünden mi? Düşün özgürlüğünü o nedenle mi suç saymaktalar?
»»


SİYASALLAŞAN DİN,DİN OLMAKTAN ÇIKAR

Din siyasallaştığında kişisel ya da grupsal çıkarların aracı olur. Din siayeti kullanırken siyaset tarafından kullanıldığını farkedemez. Siyasallaşan din kanlı çıkar çatışmalarının kaynağı olmaya başlar.. Bugünün Islam ülkeleri bunun en korkunç örneklerini yaşamaktadırlar.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Hangi devlet adamı Mustafa Kemal kadar dogmalarını dışında bilimsel olabilmiştir? O'nun zihni gerçek,doğru ve toplum için yararlı olmanın koşullarına göre uğraş vermektedir.
»»


YAKIN TARİHİMİZDEN HABERSİZ HABERCİ VE BENZERLERİNE YANIT

AKP'yi aklamanın yolu İnönü dönemini karalamayı gerektiriyor . Yakın tarihimizden habersizler, heykellerin üzerine kakalarını salıveren kargalara benziyorlar.
»»


YAPAY KAHRAMANLAR ÜLKESİ:TÜRKİYE

Her darbe ülkede bir yapay kahraman yarattı. Kimler mi?
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail