Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 95  - Eylül 2013
1 2 > >>

AKP Milletvekillerine

AKP İktidarının ülkeyi karmaşaya sürükleyen yanışlarındaki sorumluluğun bilincindemir acaba AKP'nin milletvekilleri. Prof.Özdemir'in bu yazısını okumalılar.
»»


AKP'DEN KURTULUŞ SORUNU

AKP'den kurtuluş kadar önemli olanı nasıl bir siyasal iktidar oluşacağı sorunudur.Borç batağındaki ekonomiyi borçtan kurtarmadık ülkenin esenliğe kavuşması olasımı? BOP denilen Sevr'i güncelleştiren projeyi ters yüz edecek bir siyasal iktidar nasıl yaratılabilir? Bu sorular yanıtsız görünüyor.
»»


AYNI KÜREDE YAŞANAN ÜÇ AYRI DÜNYA

AKP İktidardan uzaklaştığında , onu aratmayacak bir başka siyasal iktidar oluşacak mı, sorusu gündemdeki önemini sürdürüyor
»»


EMPERYALİZM KARŞISINDA İSLAM

İslam Dünyası emperyalizmin kucağında kan gölüne dönüşmüştür. Birbirine düşman olmayan, kendi içinde birbirini boğazlamayan İslan Dünyası kendisini kurtarmanın yollarını aramalıdır.
»»


KUBİLAY'IN YAZGISI BİR UYARIDIR

Islam, mezhepler arası kanlı savaş aracı olmaktan kurtulmalıdır. Hiç kimse bir diğerini farklı inancı yüzünden yaşamaktan yoksun bırakma hakkına sahip olamaz. AKP gibi siyasal iktidarlar kin ve husumetin kaynağı olursa, o ülke kendisini karmaşanın sürkleyeceği kan gölünde bulur. Her ulusun yokoluşu böyle başlamıştır.
»»


SOKRATES İLE YETENEK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Yetenek bir nitelik mi ya da belli bir amacın gerçekleşesi için kullanılan amaç mıdır. Belli bir yeteneğin doğması ve belli bir amaca yönelik kullanılması için onu gerektiren koşulların oluşması mı gerekiyor? Sokrates'in yanıtını merak ediyor musunuz?t
»»


TARİH POZİTİF BİLİM DALIDIR

Tarihsel olaylar kendi zamanının koşulları içinde incelenir. O koşulları tanımadan, tarihsel olayın da tanınması olanak dışıdır. Tarih biliminin deterministik özelliğini yok saymak olanak dışıdır.
»»


TBMM'NİN GİZLİ CELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Mustafa Kemal'in yeteneğinin üst düzeydeki oluşumunu, Türk ulusunun yeni bir devleti yaratması amacı sağlamıştır. O devletin doğuşunu 30 Ağustos 1921 utkusu sağladı..
»»


TOPRAK DOLUSU HALK

Toprak dolusu halk-Varlığından habersiz-ha var ha yok.


»»


İSLAM'DA REFORM ZORUNLULUĞU

İIslam'ın kurallarıyla yetinmek o dine yapılan en büyük kötülüktür. Oysa dinin bireye,topluma ve doğaya yarar sağlayan ilkelerini temel alan yeni bir öğretiye gereksinim var.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail