Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Sayı 96  - Aralık 2013
1 2 > >>

ATATÜRK'TE BİLGELİK

Mustafa Kemal yalnız yeni ve çağdaş bir devlet yaratan öncü siyaset adamı değil aynı zamanda bilim adamı ve bilge bir kişiydi.
»»


AYDIN KİŞİ

Aydın olmak için bilge kişi olmak yetmiyor
»»


BENİM AND'IM

Türk'üm Türkoğlu Türk
»»


CUMHURİYETİ KORUMAK FAZİLETTİR

Dindar geçinen kindar yobazlar Cumhuriyeti "şeytanî şirk düzeni" olarak nitelemekteler. Oysa kendileri İslam'ı siyasal ve parasal araç olarak kullanmakta yani "şeytani şirk düzeni" bugünkü iktidarı n peşinden gitmektedirler,
»»


Dr.REŞİT GALİP HAKKINDA BAŞBAKANIN GERÇEK DIŞI YAKIŞTIRMALARI

Başbakan R.T.Erdoğan'ın Mustafa Kemal dönemine kin, nefret 'ten arınmadığı için Dr.Reşit Galip'i o dar çerçeve içinde nitelemeye çalışmış. O nedenle Dr.Reşit Galip'i Prof. Ahmet Saltık'ın kalemiyle bir kez daha saygı ve özlemle analım.
»»


KUR'AN'A TERS DÜŞEN AKP VE BAŞBAKAN

İslamı İslamciların elinden kurtatmak bu dine sahip çıkmak demektir.
»»


SOKRATES İLE DÜŞÜNCEYİ DÜŞÜNMEK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Sokrates düşünceyi nasıl düşünebiliriz.?Bizleri yönetenlerin bu denli düşüncesiz olmaları, düşünceyi düşünemediklerinden mi. Zihnimizde düşünme yetisini geliştirmek için nasıl düşünmeliyiz söyle bize Sokrates.
»»


SY:SUPHİ GÜRSOYTRAK'IN ARDINDAN

Suphi Gürsotrak, Mustafa Kemal'in Planlı Sanayileşmesinin savunucucusu, aklını, düşüncesini yurtseverlikle bütünleştirmiş ve içinde yer aldığı 27 Mayıs 1960 devriminin yarattı Devlet Planlama Teşkilatına sahip çıkmanın öncülüğünü üstlenmişti..Genç yaşta aramızdan ayrılması ülkemizin öemli kaybıdır.
»»


TBMM'NİN GİZLİ SELSELERİNDE MUSTAFA KEMAL

Düşüncelerinde çelişki olmayan ya da çelişkisiz düşünme yeteneğine sahip bir devlet adamı varsa o Mustafa Kemal'den başkası değildir. Doğruruyu düşünen zihni o düşünceyi gerçekleştirme gücünü ve o gücün yarar sağlayacak türde nasıl hangi amaç için kullanmasını biliyordu Mustafa Kemal. Onun zihnindeki yarar kavramı ulusun mutluluğu,gönenci ve çağdaşlaşması, dogmalarıdan arınması na yönelikti.
»»


Vietnam ULUSAL KAHRAMANIN KAYBETTİ

Fransa'nın ardından ABD'nin saldırısına karşı ülkesini savunan Vo Nguyen Giap 102 yaşında gözlerini yumarken ardında Mustafa Kemal Atatürk gibi ülkesini göz yaşları içinde bıraktı.
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail