Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Yazar : Öteki Yazarlar
<< < 24 25 26 27 28 29

SOVYETLER BİRLİĞİ'NDE ve ÇİN'DE ÖZEL SEKTÖR ve EKONOMİK REFORMLAR.

Ekonomik reformlardan önce Çin Halk Cumhuriyeti'nde (1979) ve Sovyetler Birliği'nde (1985) üretim araçları ve mülkiyet sisteminde iki tür sahiplik vardı. Devlet ve kooperatifler. Sonraları durum nasıl değişti?
»»


TOPLUMSAL SORUNLAR VE SORUMLULUKLARIMIZ:..

Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu, her ikisi de dimdik, korkmadan yaşadılar, yılmadan, ödün vermeden, yazdılar, konuştular, inandıkları doğruladan sapmadan ölüler, öldürüldüler. Ölmediler, ölümsüzleştiler.
»»


YILAN ÖYKÜSÜ:SOLDA BİRLEŞME

Siyasal yelpazenin "sol"suz olmayacağı düşüncesi yaygınlaşmış, bir ölçüde gereksinime dönüşmüştür. Ancak toplum şunu da soruyor: Sol nerdede, ne yapıyor? Ne yazık ki bu sorunun yanıtını da veren yok.
»»


KARŞI DEVRİM TRAJEDYASININ ÖYKÜSÜ.

Evrensel ilkelerle kurulmuş Cumhuriyetin insan yaşamını bile tamamlamadan nasıl bu denli kısa sürede yozlaştırılmış, çıkmaza sürüklenmiş olabildiğine ilişkin nedenleri ana çizgileriyle gözden geçirmeden doğruyu bulmak ve çözüm üretmek olanaksızdır.
»»


İSKİ'DE KANIT YOKETMENİN SORUMLUSU CMuK MU?

Savcıların görevi olan ilk hazırlık soruşturması güvenlik güçlerine devredilirse elbette bunun sorumlusunu CMUK denilenyasada aramak gerekecektir.
»»

<< < 24 25 26 27 28 29
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail