Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Yazar : Sacit Somer
1

DÜNYA BANKASI ve IMF.

Dünya Bankasının elinde hiç değişmeyen basmakalıp dört aşamalı bir program vardır diyor, Prof. Stiglitz ve devam ediyor:


»»


AİDS'E KARŞI SÜNNET AİDS'E KARŞI SÜNNET

Sünnet,genel olarak din ve kabile geleneklerine ya da kültüre bağlı olarak yapılıyor. Küçük bir deri parçasının kaybıyla, AİDS hastalığının büyük olasılıkla önlendiği anlaşılmaktadır. Fakat bu sonuç,göründüğü kadar da basit değil. Sünnetle AİDS (daha doğrusu hastalığa neden olan HİV virüsü) arasındaki ilinti,10 yıldan fazladır tartışılıyor.
»»


CLİNTON'UN KONUŞMASI

ABD Başkanı Clinton'un T.B.M.M' nde yaptığı konuşma geniş yankı uyandırdı ... Konuşmasının bir yerinde şöyle demişti: Atatürk,1927 yılında bu Mecliste verdiği bir söylevde,Türkiye'nin öteki ülkelerle ilişkilerini gözden geçirirken, Amerika'nın ötekilerden daha çok kabul edilebilir,olduğunu söylemiştir. . Tümüyle yanlış bilgiler içeren bu söylediklerinde, Atatürk,ne büyük söylevinde ve ne de öteki konuşmalarında "ABD' nin ötekilerden daha fazla kabul edilebilir" türünde bir söz sarfetmiş değildir.
»»


YARDIM EDİYORUZ DİYE

Amerika'nın kullanmak istediği üçüncü Dünya Devletleri politikacılarını ülkesine davet ettiği, beyinlerini yıkadıktan sonra geri gönderdiği öteden beri bilinmektedir.Sayın Cumhur Ersüner de: "Amerika ile anlaştık. Türkiye'de ne kadar çok fabrika kurarlarsa iki ülke için o kadar iyi" biçimindeki konuşmasını geçen yıl Amerika dönüşü yapmıştı
»»


ÇEK ÇİNGENELERİNİN ÇEKTİKLERİ

Çek Cumhuriyeti görünüşte hoş görülü ve barışçıl bir ülkedir. Oysa 300 000 Çingeneye gelince durum değişiyor. Genel nüfusun %3'ünü oluşturdukları halde hoş görüyle karşılanmıyorlar. Kendilerine iş verilmiyor. Yapılan saldırılar da gittikçe artmaktadır.
»»


ALMAN AİLE ORTAKLIKLARI

Alman sanayiinde büyük firmaların çoğunluğunun aile şirketleri olduğu görülmektedir.
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail