Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Yazar : Prof.Dr. Mustafa Altıntaş
1 2 > >>

ADD GENEL BAŞKANI'NA DİLEKÇE

Prof.Mustafa Altıntaş dilekçesini Mustafa Kemal Atatürk'e iletseydi yanıt alırdı,ADD'den yanıt alamamaştır!
»»


ANKARA'YA KARŞI BASTIRILAMAYAN KİN

Ankara'nın başkent olması Cumhuriyet Türkiye'sinin Anadolu'yu kucaklayacağının kanıtıydı. Osmanlı, Anadolu'ya sırtını dönmüştü. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarı, Cumhuriyet Türkiye'si ile barışık değildir, Ankara ile barışık olması beklenemez. Anadoluyu işgal eden emperyalizm de Ankara'nın başkent olmasına karşı çıkmıştı.
»»


CUMHURBAŞKANI'NA MEKTUP

İlk kez bir Cumhurbaşkanı Suudi Kralının ayağına gidiyor ve ilk kez ona Cumhuriyetimizin en büyük madalyasını veriyor.
»»


İKİNCİ ALEMDAR(!) OLAYI VE YÖK HUKUSUZLUĞU

İstanbul Üniveritesi rektörü Alemdaroğlu'nu görevden almanın gerekçesi, eğer yargı kararlarını uygulamamak ise, bu gerekçe rektörlerin pek çoğunu8n görevden alınmasını gerektirir. Sy.Alemdaroğlu'nu8n da görevden alındığı zaman bunu yargısız infaz oloarak nitelesini de anlamak olanaksız, çünkü Prof.Dr. Bülent Tanöer'e yargısız infaz uygulayan kendisi değil miydi.
»»


BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN PAYANDASI:YÖK TASARIMI.

Kendisini “muhafazakar - demokrat” olarak tanımlayan AKP, laik ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini, Büyük Ortadoğu Projesi uyarınca, “Türkiye'mizi, İslam Cumhuriyetine dönüştürecek adımları atmaya başlamış görünüyor.


»»


AKP İKTİDARI VE ÜNİVERSİTELER.

Toplumu dönüştürmek, rejimi değiştirmek isteyenlerin göz diktikleri temel alan eğitimdir. Eğitim, her alandaki gelişmelerin temel etmenidir. Bu nedenle, seksen yıllık Cumhuriyet döneminde, toplumu çağcıl dönüşüme sokmak isteyenler ile çağın karanlığına sürüklemek isteyenler bu alanda sürekli savaşım vermişlerdir.
»»


PROF.DR.MUSTAFA ALTINTAŞ'I HAKLI ÇIKARAN DANIŞTAY KARARI.

Türkiye Sorunları kitap dizimizin 51.sayısında, Prof.Altıntaş'ın" Kamusal Kaynakların Özel Eğitim Kurumlarına Aktarılması" na ilişkin Kararnameyi eleştirmekte ne denli haklı olduğu, o Kararnameyi yok sayan Danıştay Kararıyla ortaya çıkmaktadır.
»»


KAMUSAL KAYNAKLARIN ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA AKTARIM TASARIMI.

Kamu kaynaklarının özel sektöre aktarımını öngören GENELGE,Danıştay kararıyla yürürlükten kaldırılmış olmakla birlikte, AKP iktidarının mantığını ortaya koyması bakımından, yer vermeyi yararlı gördük. Devlet içine takiyye yönteminin nasıl sızdırılmak istendiğinin açık belgesidir o genelge.
»»


77 YIL SONRA 3 MART YASALARI.

Yarım yüzyılı aşkın süredir içinde debelendiğimiz ve insanımızın güven ve onur duymayacağı bugünlerin temelinde acaba neler yatmaktadır?
»»


KÜRESELLEŞME ve EĞİTİM DÜNYAMIZ.

Hemen her alanda yaşanan değişim ve dönüşüm sürecinin,"küreselleşme" sözcüğü ile tanımlanması, yaşanan sürecin aklanması ve onaylanmasına dönüktür. Pompalanan ve benimsetilmeye çalışılan küreselleşme sürecine katılım, ülkelerin gelişmesine katkıda bulunacağı ve "örnek ekonomik, siyasal, toplumsal ve kültürel" yeni bir sistem oluşturacağı varsayımına dayanır.Ancak...
»»

1 2 > >>
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail