Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

Yazar : Suay Karaman
1

NE BEKLİYORUZ?

Bir zamanlar İstanbul Belediye Başkanı olan ve kendisini İstanbul'un imamı olarak gören R.Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olur ve kendisini Şehülislam olarak nitelerse şaşmamak gerekir. Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı, İslamcı teröristlerden Gülbeddin Hikmetyar'ın dizleri dibinde fotoğraf çektirerek, Kemalist devrimlere meydan okumuştur.
»»


27 MAYIS'I ANLAMAK.

Ülkemize aydınlanmayı yeniden getiren 27 Mayıs 1960 devriminin 43.yılındayız. Tüm Kemalistlerin, tüm ulusalcıların, özgürlük ve anayasa bayramını kutluyoruz.(Suay'ın bu coşkusuna katılıyorum, Çünkü ben de o dönemin aydınlığında kendi kişiliğimle bütünleştim).

»»


19 MAYIS'IN ANLAMI

Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919'da bir ulusun yazgısını ve tarihsel akışını değiştiren savaşımı başlattığında 38 yaşındaydı. 29 Ekim 1923 tarihinde, çürümüş ve çökmüş bir imparatorluğun sömürgeleştirilen ülkesinde, emperyalist güçlere karşı bağımsızlık savaşını kazanarak, tam bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kurduğunda 42 yaşındaydı.
»»


SOL ÜZERİNE

Kendisini solda sanan hangi parti gerçekten soldadır. Solda olmanın olmazsa olmaz koşullarını bulacaksınız bu yazıda ve aynı zamanda yurtseverliğin de koşullarını. .
»»


BİR KRİZİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Sy. Ecevit'in başbakanlığındaki hükümetin beceriksizlikleri ülkeyi bir çıkmaza doğru sürüklüyor. Onun Milli Güvenlik Kurulu toplantısını terk etmesiyle başlayan devlet bunalımı, ekonomik krize dönüşmüş oldu. 19 Şubat 2001 günü, yaşanan krizin nedeni, 27 Şubat günü açık biçimde belirginleşti: "Uygulanan IMF'ye bağımlı ekonomik programın iflası".
»»

1
 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail