Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 56 Geri Tavsiye Et Yazdır


.

TÜRKİYE SORUNLARI KİTAP DİZİSİNE GELEN BİR MEKTUP

Saygı değer Ölçen,

Bir arkadaşımın “oku” diye verdiği “Türkiye Sorunları” beni size ve bu kitapçığa hayran bıraktı. “Sokrates ile Söyleşi” sade ve basit anlatımıyla felsefenin sıradan insanlara ulaşmasını ve felsefi çizgide, güncel olayları açıklayan güzel düşüncenin ana hatlarını da ortaya koyuyor.

Tarihsel olayları gündeme getirmeniz ise “tarih tekerrürdür” sözünün ne denli doğru olduğunu ve geçmişten ders alınmadığı takdirde geleceği yönlendirmenin mümkün olamayacağını vurguluyor. Yani geçmişi tozlu raflardan kaldırıp dinamik konuma geçiriyor.

Ayrıca, düşünen insanların yazılarına yer vermeniz de, ülkemiz sorunlarının paylaşımcı ve katılımcı düzeyde tartışılmasına olanak sağlıyor.

Kısıtlı olanaklarla, bu mükemmeliyette bir hizmet vermek ve bunu komprime hale getirmek sizde ülke ve insan sevgisiyle dolu bir yüreğin varlığını gösteriyor. Candan kutluyorum.

Bana gelince; kendi halinde bir devlet memuruyum. Son çocuğumun üniversite eğitimini yapabilmesi için, emekli zamanım gelmesine rağmen uzatmalara giden bir memur. Okumayı ve okutmayı seven, şiir ve sanatla, kendince uğraşan ve doğduğundan beri tekerlekli sandalyede oturan bir memur.

Yaşamı güzel yanlarıyla görmeye çalışan, geride bir sanat eseri bırakamayacağına göre, yetiştirdiği çocuklarıyla ve eğittiği gençlerle onur duyan bir memur.

“Türkiye Sorunları” ile yeni bir ufuk açılıyor, önümüzde. Gerçekleri, sorunları ve çözümleri cesaretle anlatan sayfalar dolusu ayrıntı yerine özü veren bir kaynak. Bana da gönderirseniz sonsuz sevinirim.

Saygılarımla. 17.8.2004.
Hikmet Öztürk.
Nümune Evler Mah.
Petek Evler Çetin Market Eliyle.
Dörtyol-Hatay.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail