Ana Sayfa
Yazarlar
Kategoriler
Sayılarımız
Künye
İletişim
 

 

 

SAYI : 90 - YAZAR : Ali Nejat Ölçen Geri Tavsiye Et Yazdır


İP’İN UCU BOP’UN ELİNDE

Ali Nejat Ölçen

Başbakan R.T.Erdoğan, ülkemizde iç savaş provasını uygulayan PKK’nınkanlı eylemleri karşısında bile nasıl yanılgıya düştüğünü kendisi ortaya koymuş ve “İp’in ucu düşmanın elinde” demiştir.

Oysa İpin ucunu emperyalizme teslim eden kendisi değil mi? Habur’da çadır mahkemesi kurdurur ve “Kürt Açılımı” gibi ne olduğunu kendisinin de bilmediği bir uygulamaya başvurur, PKK’nin cinayetlerinin baş sorumlusu soykırım katili Öcalan’ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin görüşmesini sağlarsa, ipin ucunu düşmanın eline kendisi teslim etmiş olmaz mı? Ülkemiz siyasal iktidarın çelişkileri yüzünden “neden-sonuç” çaprazından kurtulmuyoruz. “Neden-sonuç” kısır döngüsü içineyiz. R.T.Erdoğan sürekli:

Türkiye’miz, terör örgütünün iplerini elinde tutan düşman ülke ve çevrelere haddini, hududunu bildirecek güçtedir”,diyor.

Sormak gerekir:

1.Devletin elinde güç bıraktın mı? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elinde öylesi güç var idiyse o gücü şimdiye kadar niçin kullanmadınız?
2.Orduda terörle savaşmış olan albay, general bıraktın mı? Onlar tutukluyken elinizde hangi güç kaldı?
3.Türkiye Cumhuriyeti Devletini ordusuz ve ordusunu devletsiz bırakan siz değil misiniz?
.Alt kimlik üst kimlik sizin iki dudağınızın arasından çıkmadı mı?
5.Bize bir görev verdiler dediğinde o görevin ne olduğunu Türk ulusuna açıkladınız mı? Büyük Orta Doğu Projesi’ne sizi “eşbaşkan” olarak kim atadı?
6.Öcalan ile görüşme sağladığını ileri sürenlere “şerefsiz” diyen siz değil miydiniz? Bir süre sonra o görüşmeye karar verdiğinizi açıkladığınızda ne duruma düştüğünüzü düşündünüz mü?
7.Ne karar verilmişti o görüşmede? O kararı uygulamaktan vaz geçtiğinizde, BOP’un kuyruğundaki PKK’ dan ne tür tepki geleceğini nasıl oldu da tahmin edemediniz. Türk ulusu, cinayet örgütüne sunduğunuz o vaatlerin bedelini şehit kanlarıyla ödemekte.
8.Türkiye Cumhuriyeti Devletinde karşınıza almadığınız tek bir kurum bırakmadı
ız. Tüm kurumlarla kavgalısınız. Yüreğinizdeki kini yitirmeyin diyen siz değilmisiniz?
9.Muhatabınız olmadığını ilan ettiğiniz PKK’nın eşbaşkanı Barzani ile görüşmeye Dışişleri Bakanını gönderen siz değil misiniz? İki gün sonraki şehitlerin kanı kimin suratına bulaştı?
10.Türkiye Cumhuriyeti bugüne dek kimin başbakanlığında savaş çemberi içinde kana bulandı, kalım dirim sorunları yaşamaya başladı?

Türk-Kürt-Islam Federatif Devleti” nin Anayasası mı olacaktır o Anayasa? Bu kaygı ulusun zihninden silinmez ve gerçekleşirse, olacakların sorumluluğunu omuzlarınız taşıyamayabilir mi bay Başbakan?

BOP,Ortadoğu’da nasıl bir coğrafya öngörüyor: Irak ile başlayan Mısır ve Libya ile devam eden Suriye’yi içine alan ve sıranın Türkiye’ye geleceği anlaşılan, “petrol ve su kaynakları”nı gümüş borularla ABD-AB emperyalizmine sunan uzun erimli bir projedir o. Kan dökücü mendebur BOP’un eşbaşkanlığından istifa ettiğinizi başbakan R.T.Erdoğan olarak Türk ulusuna yarından tezi yok açıklamalısınız. Çünkü terör örgütünün elindeki ipler BOP’ buyruğunda ve PKKda ABDemperyalizminin kuyruğundadır.

Ülkemize, devletimize ve ulusumuza misakı milli sınır-larımızı koruyarak sahip çıkma görevine her yurtsever kendisini hazırlamalıdır:

.İkinci 19 Mayıs’a hazır olunuz.“Hedefeniz Akdeniz-dir”.
.Akdeniz’i emperyalizmin elinden kurtarmak dünya barışının ve var olmamızın temel koşuludur.
.İpleri BOP’un elinden almak başta gelen görevdir. Bunun dışında her konu ayrıntıdır.
.Bu ulus,bu devlet, bu ülke bizim.

 

   alinejat@olcen.net Tasarım ve Programlama Pusulanet  
webmail